Digimon Universe: Appli Monsters – czy warto?

źródło: imdb.com

Na nowe anime Digimon przyszło fanom czekać naprawdę długo. W 2012 r. została zakończona seria „Xros Wars”, a na horyzoncie nie było nowego sezonu. Pod koniec 2015 r. z okazji 15-lecia serii zostaliśmy uraczeni „Digimon Adventure tri”, który ukazuje losy bohaterów pierwszego sezonu, a nastąpiło to w formie czterech filmów kinowych, a ostatni z nich obejrzycie jeszcze w lutym br. To nadal nie było jednak anime z prawdziwego zdarzenia. W 2016 r. zostaliśmy w końcu zaskoczeni zupełnie nową, niespodziewaną odsłoną cyfrowych potworków.

W październiku minionego roku miała miejsce premiera serialu „Digimon Universe: Appli Monsters”. Jak sama nazwa może sugerować, nie jest to jednak historia do której zdążyliśmy się do tej pory przyzwyczaić. Tym razem bowiem mamy do czynienia  z applimonami, czyli digimonami w formie aplikacji mobilnych. Jak widać współczesność dogoniła cyfrowe potwory, a więc forma musiała stać się przystępniejsza dla młodych ludzi.

Mamy rok 2045 i śledzimy losy Haru, chłopaka który chce zostać głównym bohaterem swojej historii i zmienić swoje życie. Pewnego dnia odkrywa w swoim smartfonie aplikację. Okazuje się, że jest to Gatchmon, wyszukiwarkowy appmon, który trafił do niego, uciekając przed goniącym go zagrożeniem. Następnie okazuje się, że w internecie szaleje superkomputer Leviathan, a Haru i Gatchmon muszą przywrócić równowagę w cyfrowym świecie. Na swojej drodze spotykają masę appmonów, a także kolejnych wybrańców którzy stają po ich stronie.

Akcja toczy się podobnie jak w przypadku większości serii Digimon. Haru i jego przyjaciele walczą z wirusami, jednocześnie rozwijając swoje appmony, łącząc je przez app-link, a fabuła odkrywa przed nami kolejne tajemnice i zbliża nas do Leviathana. Serial sprawia znaczenie o wiele mniejszego, głównie ze względu na wspomniane stworki, które poprzez swoje umiejętności i możliwości jako mobilne aplikacje nie są tak spektakularne jak digimony, dają za to nowe kierunku rozwoju serii, stawiając nie na siłę, a na zdolności. ”Digimon Universe: Appli Monsters” to jednak więcej niż anime. Jest to wielki projekt firmy Toei na który składają się także gra na platformę 3DS oraz manga o tym samym tytule. Sama seria stanowi kolaborację Bandai, Bandai Namco Entertainment oraz Toei Animation, więc można było się spodziewać naprawdę udanej produkcji.

Spin-off digimonów może w pierwszej chwili wydać się eksperymentem niezbyt udanym, oferując coś innego niż jego starsi bracia. To jednak ciągle ta sama, bardzo przyjemna i wciągająca historia, kolorowi bohaterowie i stworki oraz wiele różnorodnych historii z jednym celem przyświecającym Haru i spółce. Nie tylko najmłodsi znajdą tutaj dużo zabawy, ale także fanom pierwszych serii, chcącym powrócić do digimonów, powinna zakręcić się łezka w oku. Jak się okazuje, dobrego pomysłu na odświeżenie anime nie trzeba było szukać daleko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>