Star Wars: Galaxy of Heroes – recenzja

Star Wars: Galaxy of Heroes

Jako, że od jakiegoś czasu dysponuję znacznie lepszym niż do tej pory smartfonem, postanowiłem skorzystać z okazji i przyjrzeć się paru grom na platformę mobilną. Rynek jest bardzo wielki, więc miałem problem z podjęciem decyzji w jaką grę jako pierwszą zainwestować mój czas. Poszedłem drogą moich zainteresowań i stąd zapraszam was do świata Gwiezdnych Wojen.

Gier na platformę mobilną osadzonych w gwiezdno-wojennym uniwersum jest co nie miara, ale mnie zainteresowało „Star Wars: Galaxy of Heroes”. Podstawowy powód mojego wyboru jest taki, że naprawdę łatwo przyswoić sobie jej zasady. Wcielamy się w niej w kolekcjonera poszczególnych postaci, które wykorzystujemy w walkach, gromadząc kolejnych bohaterów, ekwipunek, a także rozwijając ich statystyki.

Po pierwsze i najważniejsze, znajdziemy tu przeróżne postaci. Od Starej Trylogii przez epizody I-III, aż po „Przebudzenie Mocy”, a nawet „Łotra 1″. Gram jednak nie tylko najbardziej popularnymi bohaterami. W grze dostępnych jest wiele mniej znanych figur jak choćby różnego rodzaju szturmowców, Ewoki, rebelianci, także spoza kanonu, a to wszystko celem urozmaicenia i utrudnienia rozgrywki. Poszczególni bohaterowie posiadają sobie przyporządkowane umiejętności. Na początku dostępne są tylko dwie, ale z czasem możemy odblokować ich więcej. Postaci można, a nawet trzeba  wzmacniać za pomocą ekwipunku, który nabędziemy w sklepie bądź wykonując misje. Ich wizerunki zostały wiernie odwzorowane i na tyle, na ile platforma mobilna jest w stanie nam je zaprezentować, możemy nacieszyć swoje oczy.

Galaxy Heroes 1

Dostępnych jest kilka trybów gry, które możemy uruchomić dopiero po uzyskaniu określonego poziomu. Możemy walczyć zarówno ze sztuczną inteligencją jak i z innymi graczami z całego świata. W tym pierwszym trybie możemy walczyć składem w pełni złożonym z postaci Ciemnej Strony Mocy albo Jasnej Strony Mocy. Z początku mamy jedynie trzech bohaterów, później musimy się ograniczyć do wyboru pięciu spośród naszej kolekcji.

W grze co jakiś czas pojawiają się venty, w których do zdobycia są szczególne postacie bądź elementy ekwipunku i w przypadku których trzeba spełnić określone warunki. Na Arenie możemy mierzyć się z innymi graczami, lepiej jednak dobrze się do tego przygotować i mieć gotowy silny skład. Przejście z walki ze sztuczną inteligencją na walkę z prawdziwymi, myślącymi graczami potrafi mocno dać się we znaki. W trakcie samych walk mamy do wyboru sporo różnych opcji, a strategia ma bardzo istotne znaczenie. Który bohater będzie liderem składu, czy postawimy na postaci lepsze w zwarciu czy na dystans, to wszystko może zadecydować o naszym powodzeniu. Jest więc sporo aspektów do przemyślenia.

Galaxy Heroes 2

Zdobywając kolejne poziomy, odblokowujemy także osiągnięcia za które czekają nas punkty doświadczenia oraz nagrody. Jeśli chodzi o poziom trudności, to z każdym wzrostem naszego doświadczenia, sztuczna inteligencja staje się znacznie groźniejsza i wymagająca. Gra naprawdę wciąga a wdrapywanie się na jej kolejne szczeble następuje bardzo szybko. Na szczęście zdobywanie określonych bohaterów to żmudna praca, a przez to do pozycji wraca się naprawdę często.

Gra oferuje mikropłatności, ale bez wspomagania można zapewnić sobie o wiele więcej przyjemności, tego rodzaju ułatwienia są jednak dostępne. Każdego dnia logując się do „Star Wars: Galaxy of Heroes” otrzymujemy mały bonus na start, który każdego kolejnego dnia jest coraz bardziej atrakcyjny. Należy jednak pamiętać o codziennym zajrzeniu do gry, inaczej nasza ścieżka ku interesującym dodatkom zaczyna biec od początku. Na dodatek co 24 godziny pojawiają się nowe zadania, które również mogą bardzo wzbogacić naszą rozgrywkę.

Galaxy Heroes 3

Prostota „Star Wars: Galaxy of Heroes”, to jej największa zaleta. Naprawdę nie trzeba kombinować, żeby zachęcić fana uniwersum do jego zgłębienia. Pozycja ta oferuje prosty i przejrzysty tryb gry, dobrą grafikę i jak w przypadku każdego dobrego RPG-a, rozrywkę na długie godziny. Dostępna na iOS oraz Androida gra od Electronic Arts, to nic innego jak dobra zabawa w skondensowanej formie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>